KARA LİSTEDEN ÇIKMA YÖNTEMLERİ

IP’min Kara Listede olduğunu nasıl anlarım?

Öncelikle spamkoruma.com adresinden ip'nizi yazarak sorgulama yapıyorsunuz. Çıkan sonuçlarda ip'nizin hangi blacklist'lerde olduğunu öğrenebilirsiniz. Kırmızı ile işaretlenen karalisteler IP’nizin mail trafiğinin işaretli kara liste tarafından bloklandığını göstermektedir.
Bu demek oluyor ki mail alırken bu blacklist havuzunu kullanan bir mail server sizden gelen her maili spam olarak değerlendirecek ve maili reddedecektir.

Email Kara listesinden çıkma süresi kara listeye girdiğiniz yere göre değişmektedir sorgulama sonucu karşınıza çıkacak listede hangi merkezlerde kara listedeyseniz o merkezlere başvurduğunuzda size çıkma süresiyle ilgili bilgi vereceklerdir burda başvuruyu yapan kişinin bilgisi önemlidir ayrıca spam email göndermenin durdurulmuş olması ve spam merkezini bu konuda inandırmış olmanız gerek. Neticede izinsiz email almayı hiçkimse istemez çünkü email alıcıları kendilerine istenmeyen emailler gelmemsi için bu spam merkezlerinin belirlediği kuralları email sunucularına uygulamaktadırlar.
IP Adresin : 172.68.65.9
© Copyright 2016, Spamkoruma.com - Tüm Hakları Saklıdır.
İletişim : [email protected]