Kara Listeden Kurtulma

Kara liste kuruluşlarının sitelerinden kendiniz başvurup ip adresinizi listeden ücretsiz çıkartabilirsiniz. Eğer bu işlemi sizin yerinize bizim yapmamamızı isterseniz hizmet bedeli ödemeniz sonrası sizin adınıza girip başvuruları yaparak listelerden çıkarmaya çalışacağız.
Bu işlemde kuralları kara liste sağlayıcıları koyduğundan dolayı size listeden çıkarma garantisi verememekteyiz.

IP’min Kara Listede olduğunu nasıl anlarım?

Öncelikle spamkoruma.com adresinden ip'nizi yazarak sorgulama yapıyorsunuz. Çıkan sonuçlarda ip'nizin hangi blacklist'lerde olduğunu öğrenebilirsiniz. Kırmızı ile işaretlenen karalisteler IP’nizin mail trafiğinin işaretli kara liste tarafından bloklandığını göstermektedir. Bu demek oluyor ki mail alırken bu blacklist havuzunu kullanan bir mail server sizden gelen her maili spam olarak değerlendirecek ve maili reddedecektir.

Email Kara listesinden çıkma süresi kara listeye girdiğiniz yere göre değişmektedir. Sorgulama sonucu karşınıza çıkacak listede hangi merkezlerde kara listedeyseniz o merkezlere başvurduğunuzda size çıkma süresiyle ilgili bilgi vereceklerdir burda başvuruyu yapan kişinin bilgisi önemlidir ayrıca spam email göndermenin durdurulmuş olması ve spam merkezini bu konuda inandırmış olmanız gerek. Neticede izinsiz email almayı hiçkimse istemez çünkü email alıcıları kendilerine istenmeyen emailler gelmemesi için bu spam merkezlerinin belirlediği kuralları email sunucularına uygulamaktadırlar.